Kültür, eğitim, sanat, eğlence ve ticaret alanlarında buluşma noktası olan, 50’nin üzerinde ülkenin katılımıyla uluslararası bir iletişim ortamı sağlayan “EXPO 2016 Antalya”nın altyapı kurulumu, yönetimi ve desteği Normdata tarafından sağlandı. Son yıllarda Antalya bölgesindeki başarılı projeleriyle dikkati üzerine çeken ve bilişim teknolojileri konusunda ilk akla gelen Normdata; “G20 Liderler Zirvesi”nin bilişim teknolojileri alt yapı kurulumunda gösterdiği başarıdan dolayı tercih edilen firma oldu.

Tüm zayıf akım işleri, acil anons sistemleri, yangın ihbar sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, cctv güvenlik kamerası sistemleri, wireless ve network sistemlerinin tedariği, kurulumu, kablolama dahil olmak üzere bir yıl içerisinde gerçekleştirildi. Otuz kişilik bir kadro ile yapılan çalışmalarda; Cisco‘nun switch, wireless, kamera gibi  ürünleri tercih edilirken, yangın ihbar, acil anons, kartlı geçiş sistemleri için Bosch marka ürünler kullanıldı. Devlet birimlerinin maddi ve manevi destek verdikleri ve kurumsal sorumluluk projesi olarak söz ettikleri “EXPO 2016”nın bilişim teknolojileri çözüm ortağı olan Normdata proje sonrasında da çalışmalarına devam etmektedir
Expo Kongre Merkezi‘nin altyapısında 25000m Cat6 yatay kablomala, kenar anahtarlar arasında 12 core çelik zırhlı paslanmaz single mode fiberoptik kablolama ve sonlandırma yapılırken, Expo Kule’nin merkez sistem odalarında 42U 80X100 ve kenar, sistem odalarında ise 32U 80X80 kabinetler kullanıldı.
Expo Kongre Merkezi anahtarlama yapısında Data Omurgası olarak Cisco 6807-XL-S2T model tercih edildi ve kenar anahtarlarında Cisco 2960x model cihazlar kullanıldı. Omurga ile kenarlar arasında 1Gbit fiber bağlantılarının yapıldığı merkezde, omurgalar arasında da 10gbit fiberoptik ara bağlantı yapıldı. Kameralarda ise Cisco 6400e ve 6030 full hd modeller kullanıldı ve 7/24 kayıt alma ve kayıt izleme imkanları sağlandı.